пʼятниця, 23 листопада 2018 р.
четвер, 22 листопада 2018 р.
понеділок, 19 листопада 2018 р.
Засідання гуртка "English Club"!!!
19 листопада відбулося чергове засідання гуртка "English Club". Цього разу учні групи К 6/3-16 працювали з лексикою професійного спрямування, а саме розігрували ситуативні діалоги приближені до реального життя, бо на сьогоднішній день не просто важливо вивчати іноземну мову, а дуже важливо розуміти, де так, як саме, ви можете використовувати свої знання у особистому та професійному житті.
P.S. А що саме у нас вийшло ви незабаром побачите!))
неділя, 18 листопада 2018 р.
20 интересных фактов об английском языке!!!
1. В английском языке существует корректное предложение из 8 одинаковых слов подряд и без знаков препинания: Buffalo buffalo Buffalo buffalo buffalo buffalo Buffalo buffalo. Перевести его можно так: «Бизоны из Баффало, напуганные другими бизонами из Баффало, пугают бизонов из Баффало».
2. Английское слово slave (раб), имеет прямое отношение к славянам: в древние времена германские племена продавали представителей славянских племен в рабство римлянам.
3. Самое короткое предложение в английском языке состоит всего из трех букв: I am.
4. А самое короткое осмысленное выражение на английском – “Go”.
5.Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis – так звучит самое длинное слово в английском языке. Это медицинский термин, обозначающий одно из заболеваний дыхательных путей.
6. Английское слово «set» является рекордсменом по количеству значений: 44 основных значения для глагола, 17 основных значений для существительного и 7 основных значений для прилагательного!
7. В английском есть четыре слова, не имеющие ни одной рифмы: month, orange, silver, purple.
8. «Almost» — самое длинное слово английского языка, в котором все буквы расположены в алфавитном порядке.
9. Слово «queue» - единственное слово, чье произношение не изменится, если убрать последние 4 буквы.
10. Английский язык, вопреки устоявшемуся мнению –не самый распространенный язык в мире! Пальму первенства держит китайский язык, второе место занимает испанский, ну а английскому принадлежит лишь скромная бронза.
11. В английском языке названия всех континентов заканчиваются на ту же букву, с которой начинаются.
12. Английский язык – вовсе не «бедный», как то принято считать! По подсчетам ученых, словарный состав английского языка является самым большим в мире и насчитывает около 800 000 слов.
13. Американский президент Бенджамин Франклин собрал более 200 синонимов слова «пьяный» (англ. drunk), включая такие «шедевры» как «cherry-merry», «nimptopsical» и «soaked».
14. Слово «typewriter» — самое длинное слово, которое можно набрать на клавиатуре в одном (верхнем) ряду.
15. “E” – самая частая буква в английском языке
16. Английские слова «salary» (заработная плата) и «salad» (салат) произошли от латинского «sal» (соль). Первое слово возникло виду того, что римским солдатам выдавали разрешение на покупку соли, а второе - из-за того, что римляне любили солить зелень.
17. Точка над буквой i называется “tittle” («капелька»).
18. На английском написано свыше 70% страниц в интернете
19. В штате Иллинойс США, незаконно говорить по-английски. Официально признанным языком является «американский».
20. Пока вы читаете этот текст, 700 миллионов человек по всему миру изучает английский язык.
пʼятниця, 9 листопада 2018 р.
10 порад від людини, яка знала 16 мов!!!
Като Ломб (Lomb Kató – відома угорська перекладачка, письменниця), незважаючи на освіту хіміка, була одним з перших синхронних перекладачів в світі і могла бігло перекладати на 8 мов, а в цілому – розуміла і працювала з 16. І це при тому, що в її час не було ні аудіодисків з голосами носіїв, ні скайпу, ні мовних шкіл.
Като Ломб сформулювала десять вельми невигадливих, але ефективних правил для вивчення мови і виклала їх в своїй книзі «Як я вивчаю мови». Це буде цікаво прочитати кожному, хто освоює будь-яку іноземну мову:
- Займатися мовою необхідно кожного дня. При нестачі часу виділяйте хоча б 10-15 хвилин для читання або повторення нових фраз. Особливо ефективно займатися вранці.
- Якщо бажання вивчати мову слабшає занадто швидко, придумайте свій власний алгоритм занять. Наприклад, трохи занять, потім – трохи музики, невелика перерва на прогулянку. Але не закидати навчання.
- Контекст – наше все. Ніколи не вивчайте окремі слова, використовуйте контекст максимально. Наприклад, якщо ви запам’ятали вираз «strong wind», то одне з слів автоматично викличе в пам’яті друге.
- Особливо корисно виписувати вже готові окремі фрази і намагатися використовувати їх як можна частіше в мові.
- Подумки перекладайте в голові все, що попадається на очі – реклама, уривки пісень, діалогів, назви газетних статей. Розминка для мозку і завжди корисно для тренування пам’яті.
- Корисно заучувати невеликі тексти і діалоги. Але заучувати треба тільки те, що стовідсотково правильно або попередньо виправлено викладачем.
- Вже готові до вживання фрази й ідіоми записуйте і зберігайте в пам’яті в першій особі. Наприклад: «I am only pulling your leg» (Я просто тебе дражню).
- Будь-яку іноземну мову не можна вивчати ізольовано. Штурмувати фортецю потрібно з усіх боків: дивіться фільми, читайте літературу і газети в оригіналі, спілкуйтеся з носіями мови в інтернеті.
- Не бійтеся помилок, бійтеся невиправлених помилок. Ніколи і нічого не залишайте неперевіреним. Краще уточніть двічі.
- Будьте впевнені, що незважаючи ні на що, ви вивчите мову! Неодмінно настане момент, коли кількість переросте в якість і мовного бар’єру не буде.
Підписатися на:
Дописи (Atom)