пʼятниця, 23 листопада 2018 р.

Профорієнтаційний захід!!!

20 листопада ВПУ№55 взяли участь у профорієнтаційному заході "День кар'єри", організованому Дніпровським центром зайнятості для школярів Самарського району. Педагоги училища провели майстер-класи з позиціювання швейних професій, консультування з питань вибору майбутньої сфери діяльності.



На уроці англійської мови!!!

Сьогодні з учнями ІІІ курсу на уроці іноземної мови працювали над складанням та презентацією діалогічного мовлення за професійним спрямуванням по темі "У магазині тканин".На мою думку, урок пройшов дуже продуктивно та весело!А вам,мої учні,сподобалась така форма роботи?Цікава ваша думка!


понеділок, 19 листопада 2018 р.

Засідання гуртка "English Club"!!!

19 листопада відбулося чергове засідання гуртка "English Club". Цього разу учні групи К 6/3-16 працювали з лексикою професійного спрямування, а саме розігрували ситуативні діалоги приближені до реального життя, бо на сьогоднішній день не просто важливо вивчати іноземну мову, а дуже важливо розуміти, де так, як саме, ви можете використовувати свої знання у особистому та професійному житті. 

P.S. А що саме у нас вийшло ви незабаром побачите!))



неділя, 18 листопада 2018 р.

20 интересных фактов об английском языке!!!

1. В английском языке существует корректное предложение из 8 одинаковых слов подряд и без знаков препинания: Buffalo buffalo Buffalo buffalo buffalo buffalo Buffalo buffalo. Перевести его можно так: «Бизоны из Баффало, напуганные другими бизонами из Баффало, пугают бизонов из Баффало».
2. Английское слово slave (раб), имеет прямое отношение к славянам: в древние времена германские племена продавали представителей славянских племен в рабство римлянам.
3. Самое короткое предложение в английском языке состоит всего из трех букв: I am.
4. А самое короткое осмысленное выражение на английском – “Go”.
5.Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis – так звучит самое длинное слово в английском языке. Это медицинский термин, обозначающий одно из заболеваний дыхательных путей.
6. Английское слово «set» является рекордсменом по количеству значений: 44 основных значения для глагола, 17 основных значений для существительного и 7 основных значений для прилагательного!
7. В английском есть четыре слова, не имеющие ни одной рифмы: month, orange, silver, purple.
8. «Almost» — самое длинное слово английского языка, в котором все буквы расположены в алфавитном порядке.
9. Слово «queue» - единственное слово, чье произношение не изменится, если убрать последние 4 буквы.
10. Английский язык, вопреки устоявшемуся мнению –не самый распространенный язык в мире! Пальму первенства держит китайский язык, второе место занимает испанский, ну а английскому принадлежит лишь скромная бронза.
11. В английском языке названия всех континентов заканчиваются на ту же букву, с которой начинаются.
12. Английский язык – вовсе не «бедный», как то принято считать! По подсчетам ученых, словарный состав английского языка является самым большим в мире и насчитывает около 800 000 слов.
13. Американский президент Бенджамин Франклин собрал более 200 синонимов слова «пьяный» (англ. drunk), включая такие «шедевры» как «cherry-merry», «nimptopsical» и «soaked».
14. Слово «typewriter» — самое длинное слово, которое можно набрать на клавиатуре в одном (верхнем) ряду.
15. “E” – самая частая буква в английском языке
16. Английские слова «salary» (заработная плата) и «salad» (салат) произошли от латинского «sal» (соль). Первое слово возникло виду того, что римским солдатам выдавали разрешение на покупку соли, а второе - из-за того, что римляне любили солить зелень.
17. Точка над буквой i называется “tittle” («капелька»).
18. На английском написано свыше 70% страниц в интернете
19. В штате Иллинойс США, незаконно говорить по-английски. Официально признанным языком является «американский».
20. Пока вы читаете этот текст, 700 миллионов человек по всему миру изучает английский язык.

пʼятниця, 9 листопада 2018 р.

10 порад від людини, яка знала 16 мов!!!

Като Ломб (Lomb Kató – відома угорська перекладачка, письменниця), незважаючи на освіту хіміка, була одним з перших синхронних перекладачів в світі і могла бігло перекладати на 8 мов, а в цілому – розуміла і працювала з 16. І це при тому, що в її час не було ні аудіодисків з голосами носіїв, ні скайпу, ні мовних шкіл.

Като Ломб сформулювала десять вельми невигадливих, але ефективних правил для вивчення мови і виклала їх в своїй книзі «Як я вивчаю мови». Це буде цікаво прочитати кожному, хто освоює будь-яку іноземну мову:
  1. Займатися мовою необхідно кожного дня. При нестачі часу виділяйте хоча б 10-15 хвилин для читання або повторення нових фраз. Особливо ефективно займатися вранці.
  2. Якщо бажання вивчати мову слабшає занадто швидко, придумайте свій власний алгоритм занять. Наприклад, трохи занять, потім – трохи музики, невелика перерва на прогулянку. Але не закидати навчання.
  3. Контекст – наше все. Ніколи не вивчайте окремі слова, використовуйте контекст максимально. Наприклад, якщо ви запам’ятали вираз «strong wind», то одне з слів автоматично викличе в пам’яті друге.
  4. Особливо корисно виписувати вже готові окремі фрази і намагатися використовувати їх як можна частіше в мові.
  5. Подумки перекладайте в голові все, що попадається на очі – реклама, уривки пісень, діалогів, назви газетних статей. Розминка для мозку і завжди корисно для тренування пам’яті.
  6. Корисно заучувати невеликі тексти і діалоги. Але заучувати треба тільки те, що стовідсотково правильно або попередньо виправлено викладачем.
  7. Вже готові до вживання фрази й ідіоми записуйте і зберігайте в пам’яті в першій особі. Наприклад: «I am only pulling your leg» (Я просто тебе дражню).
  8. Будь-яку іноземну мову не можна вивчати ізольовано. Штурмувати фортецю потрібно з усіх боків: дивіться фільми, читайте літературу і газети в оригіналі, спілкуйтеся з носіями мови в інтернеті.
  9. Не бійтеся помилок, бійтеся невиправлених помилок. Ніколи і нічого не залишайте неперевіреним. Краще уточніть двічі.
  10. Будьте впевнені, що незважаючи ні на що, ви вивчите мову! Неодмінно настане момент, коли кількість переросте в якість і мовного бар’єру не буде.

Вітаю!!!